
Rozemarijn en munt mocktail
Rozemarijn en munt mocktail met Solbrü Elevate, een heerlijke alcoholvrije spirit! Fris en botanisch. Bekijk hier het recept.
Rozemarijn en munt mocktail
Een heerlijke frisse en botanische mocktail met Solbrü Elevate, een lekkere alcoholvrije spirit (drank). De Sobrü combineert heerlijk met de verse kruiden en het frisse van de citroen. Extra feestelijk wordt het door het toevoegen van het bruiswater.
Solbrü Elevate
Zoals ik al zei, een hele fijne alcoholvrije spirit! Zacht, fris en botanisch van smaak. Ik vind het zo leuk dat het aanbod in alcoholvrije dranken zo ontzettend groot is geworden. Waar je eerst met een glaasje cola moest aanschuiven bij een borrel, zijn er nu ontzettend veel alcoholvrije opties. Zowel in bier, bubbels, (wijn heeft nog een lange weg te gaan, als je het mij vraagt), en dus ook dranken. Zoals deze.
En waar lijkt het dan op, willen mensen vaak graag weten. Kun je het vervangen voor bijvoorbeeld een rum of gin? De smaak van deze drank is zacht, fris en kruidig. Het is geinspirieerd op geneeskruiden en is infused met cordyceps paddenstoelen. Die laatste moeten je energie en vitaliteit geven, is dat even mooi meegenomen. Een amberkleurige drank die eigenlijk opzichzelf staat. Het is vooral niet zoet, er zit namelijk geen suiker in. Wat heel fijn is, want daardoor laat het zich uitstekend mengen! Yours truly heeft het in dit recept overigens wel gecompenseerd met een beetje suikersiroop, it’s all about balance 🙂
Let op: De dranken van Sobrü worden niet aangeraden voor zwangere vrouwen.
Alcoholvrij
De place to be voor het alcoholvrije aanbod is voor mij toch wel de alcoholvrije slijterij Nix & Nix. Ze timmeren lekker aan de weg en door het land poppen er steeds meer vestigingen op. Natuurlijk hebben ze ook een online shop met hun uitgebreide aanbod maar als je een keer in de buurt bent, ga even naar de winkel zelf. Je kunt namelijk alles proeven, en dat is wat mij betreft toch een mega pluspunt. Want misschien ben je wel een beetje wantrouwend en wil je eerst proeven voordat je een fles koopt met ja, wat zit er eigenlijk in? Ze leggen je daar alles uit, dus laat je vooral adviseren!
Na mijn laatste bezoek aan de vestiging in Amsterdam kreeg ik een paar flessen mee om te proberen, waaronder deze fijne fles! Bekijk de pagina met alcoholvrije cocktails om te zien wat ik nog meer heb gemaakt.
Suikersiroop
Dat maak je natuurlijk makkelijk zelf! Je kunt het ook kopen maar als je het mij vraagt, is dat een beetje zonde van je geld. Voor een fles suikersiroop betaal je al snel €10,- terwijl zelf maken echt zo gepiept is. Het is niet meer dan een deel suiker oplossen in een deel heet water, that’s it! Check hier hoe je suikersiroop maakt.

Rozemarijn en munt mocktail
- 60 ml Solbrü Elevate
- 30 ml citroensap
- 6 blaadjes verse munt
- 10 ml suikersiroop
- 1 takje rozemarijn
- top af met bruiswater
- ijsblokjes
- Garnering takje munt – schijfje citroen
-
Doe de blaadjes munt, het citroensap en de suikersiroop in een glas.
-
Gebruik een muddler om de blaadjes munt te kneuzen. Als je geen muddler hebt, kun je bijvoorbeeld een pollepel gebruiken. Plet het een paar keer zodat het frisse van de munt vrijkomt. Niet te vaak, anders kan het bitter worden.
-
Vul het glas met ijsblokjes en schenk hier de Solbrü Elevate overheen. Roer even door met een lepel.
-
Top af met bruiswater.
-
Kneus een takje rozemarijn in je hand en doe dit in het glas.
-
Garneer met nog een takje munt en een schijfje citroen.
-
Cheers!
Ga jij dit recept maken, heb je het gemaakt, wil je er wat over kwijt? Laat het weten in de comments! Ook superleuk als je het deelt op social media en @borrelsenbites tagt in jouw borrelmoment.
Nog meer trek? Bekijk de Bites pagina voor lekkere borrelhapjes en de Borrels pagina voor lekkere cocktails.
Cheers!
Marcella
Mis niks van Borrels & Bites
Volg Borrels & Bites op Instagram en Facebook voor de nieuwste updates en een kijkje achter de schermen met veel lekkers, chaos en tips!
Borrels & Bites Nieuwsbrief!
Iedere maand stuur ik je een update met de nieuwste recepten van de lekkerste hapjes en drankjes!

Rozemarijn en munt mocktail
Ingrediënten
- 60 ml Solbrü Elevate
- 30 ml citroensap
- 6 blaadjes verse munt
- 10 ml suikersiroop
- 1 takje rozemarijn
- top af met bruiswater
- ijsblokjes
- Garnering takje munt - schijfje citroen
Instructies
- Doe de blaadjes munt, het citroensap en de suikersiroop in een glas.
- Gebruik een muddler om de blaadjes munt te kneuzen. Als je geen muddler hebt, kun je bijvoorbeeld een pollepel gebruiken. Plet het een paar keer zodat het frisse van de munt vrijkomt. Niet te vaak, anders kan het bitter worden.
- Vul het glas met ijsblokjes en schenk hier de Solbrü Elevate overheen. Roer even door met een lepel.
- Top af met bruiswater.
- Kneus een takje rozemarijn in je hand en doe dit in het glas.
- Garneer met nog een takje munt en een schijfje citroen.
- Cheers!
Dit delen:
- Klik om te delen met Twitter (Wordt in een nieuw venster geopend)
- Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
- Klik om op Pinterest te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
- Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend)
- Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend)
- Klik om af te drukken (Wordt in een nieuw venster geopend)
- Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend)
Gerelateerd


Dit vind je misschien ook leuk

Biercocktail met gin en grapefruit
26 mei 2017
Speculoos latte koffie
28 september 2022